ماجرای تشرف آیت الله مرعشی نجفی؛ ا

ماجرای تشرف آیت الله مرعشی نجفی؛ ا ا تاکید امام زمان(عج) بر زیارت بقاع مشرفه ائمه اطهار(ع) ا تاکید بر زیارت بقاع مشرفه ائمه اطهار(ع) و اولاد آنها و تعظیم و تکریمشان و زیارت صالحان و علما و تاکید بر احترام ذریه سادات ازجمله سفارش های امام زمان(عج) در ماجرای تشرف آیت الله مرعشی نجفی . . .

 

خبرگزاری شبستان: هفتم شهریور سالروز رحلت آیت الله مرعشی نجفی (قدس سرّه) است. به این بهانه مروری داریو به تشرف ایشان خدمت امام زمان(عج) که زبان ایشان نقل شده است. آیت الله مرعشی نجفی نقل کرده اند:
در زیارت عسکریین و در جاده منتهی به حرم سیّدمحمّد، راه را گم کردم و در اثر تشنگی و گرسنگی زیاد و وزش باد، در نیمه تابستان، از زندگی مایوس شده و غش کرده و بیهوش شده و روی زمین افتادم. پس از مدتی ناگهان چشم باز کرده و دیدم، سرم در دامن شخصی بزرگواری است. ایشان به من آب خوش گوارایی داد که مانندش را در شیرینی و گوارائی در مدت عمر نچشیده بودم. و بعد از سیراب کردنم، سفره اش را باز کرد (در میان سفره دو یا سه عدد نان بود) که از آن خوردم.
سپس این شخص که به لباس اعراب بود، فرمود(سیّد! در این نهر برو و بدن را شستشو نما)
گفتم: (برادر اینجا نهری نیست! نزدیک بود از تشنگی بمیرم، شما مرا نجات دادید). آن مرد عرب فرمود: (این آب گواراست.)، با گفته او نگاه کرده، دیدم نهر آب باصفایی است. تعجب کرده با خود گفتم: (این نهر نزدیک من بود، درحالی که می خواستم از تشنگی بمیرم؟!)
در ادامه فرمودند: (ای سیّد! قصد کجا داری؟)
گفتم (حرم مطهر سیّدمحمّد(ع))
فرمود: (این حرم سیّدمحمّد است). نگاه کرده دیدم، در زیر بقعه سیّدمحمّد(ع) قرار داریم و درحال آنکه من در قادسیه گم شده بودم و مسافت زیادی بین آنجا و بقعه سیّدمحمّد (ع) است.
از فوائدی که از مذاکره با آن عرب در این فرصت نصیبم شد، اینهاست:
1- تاکید بر تلاوت قرآن، و انکار شدید بر کسی که قائل به تحریف قرآن است.
2- تاکید بر نهادن عقیقی که نام های مقدسه چهارده معصوم (ع) بر آن نقش بسته شده، در زیر زبان میّت.
3- ناکید بر احترام بر پدر و مادر (زنده باشند یا مرده)
4- تاکید بر زیارت بقاع مشرفه ائمه(ع) و اولاد آنها و تعظیم و تکریمشان و زیارت صالحان و علما.
5- تاکید بر احترام ذریه سادات.
و به من فرمودند: (قدر خود را به خاطر انتساب به اهل بیت(ع) بدان و شکر این نعمت را که موجب سعادت و افتخار زیاد است، به جای آور).
6- تاکید بر خواندن قرآن و نمازشب. و فرمودند (ای سیّد! تاسف بر اهل علمی که عقیده شان انتساب به ماست، ولکن این اعمال را ادامه نمی دهند).
7- تاکید بر تسبیح فاطمه زهرا(س).
8- تاکید بر زیارت سیّدالشهداء(ع) (از دور و نزدیک)
9- تاکید بر حفظ خطبه شقشقیه امیرالمومنین(ع) و خطبه علیا مخدره زینب کبری(س) در مجلس یزید.
به هرحال به ذهنم خطور نکرد که این آقا کیست؟! مگر آنگاه که از نظرم غایب شد.
وصیت نامه الهی اخلاقی مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی(قدس سره)

/ 0 نظر / 44 بازدید