فراخوانی برای تاسیس مجمع جهانی علیه وهابیت

ا روشنفکران و دانشگاهیان جهان برای مبارزه با اندیشه های تکفیری و ویرانگر وهابیت قصد دارند تا مجمع جهانی مبارزه با وهابیت را تاسیس کنند.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، پس از سنجش خطرهای زیاد در همه جوامع، منابع دانشگاهی و روزنامه ای انگلیس اعلام کردند: از هفته پیش بین دهها روشنفکر و دانشگاهی از ملیت های و قاره ها مختلف تماس هایی برای ایجاد یک "مجمع جهانی علیه وهابیت" که آن را شکلی از نژادپرستی می دانند، گرفته شد.
یک استاد انگلیسی از دانشگاه آکسفوردگفت: این طرح طی مناقشه با یکی از روزنامه نگاران سوری که درباره حوادث سوریه و نقش وهابیت در تحریک کشتار مردم سوریه بود، به ذهن خطر کرد. چراکه علاوه بر سوریه، وهابیت در اماکن دیگری از شرق جاکارتا تا غرب نیویورک نقش بازی کرده و می کند.

یک روزنامه انگلیسی به نقل از مجله راستگرای "The Red Pepper" که در فرآیند تاسیس این مجمع مشارکت دارد، نوشت: وهابیت برای بشر و آینده آن از صهیونیست خطرناکتر است. با وجود اینکه هر دوی آنها از یک مشرب فکری نژاد پرستانه تغذیه می شوند، اما صهیونیست اکثرا فعالیت هایش در چارچوب منافع دولت عبری و درگیری با کشورهای عربی است، اما وهابیت یک جنگ صلیبی جدید است علاوه بر اینکه  تفکر تکفیری است که به نام خدا حتی در محافل مسلمانان سنی که با وهابیت اختلاف دارند، بی تردید کشتار می کنند.

این روزنامه می افزاید: وهابیت می خواهد جهان زن و مرد را به گور دسته جمعی تبدیل کند. عجیب و غریبترین اندیشه و فکر را در وهابیت می بینیم، فکری که در طول همه تاریخ بشر ندیده است از زمان غارنشینی اش و قبل از اینکه به زندگی روستانشینی روی بیاورد.

/ 0 نظر / 114 بازدید