تأملی در نشانه های حتمی ظهور

ا کتاب 'تأملی در نشانه های حتمی ظهور' با رویکردی در بررسی و پالایش سندی، دلالی، و تحلیلی روایات علائم ظهور منتشر شد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، کتاب "تأملی در نشانه های حتمی ظهور" با رویکردی در بررسی و پالایش سندی، دلالی، و تحلیلی روایات علائم ظهور به قلم حجت الاسلام و المسلمین نصرت الله آیتی ازسوی پژوهشکده مهدویت روانه بازار نشر شد.

مولف این اثر با توجه به اینکه درباره نشانه های ظهور کتاب های زیادی نوشته شده است و مجموعه های بزرگ و کوچکی از روایات علائم ظهور گردآوری شده است بر آن است که با بازکاوی نشانه های حتمی ظهور حضرت حجت(عج) به پالایش و بررسی سندی، دلالی و تحلیلی روایات وارده در این حوزه که کم تر بدان پرداخته شده است بپردازد.

در مقدمه این کتاب آمده است: آنچه کمتر بدان پرداخته شده و خلأ آن هنوز احساس می‌شود، بررسی سندی و تحلیل روایات است و امروزه با گسترش دامنه فعالیت مدعیانی که هر از گاهی از گوشه و کنار سر بلند کرده و به ادعای پیشگویی و نزدیک بودن ظهور یا تحقیق فلان نشانه ظهور و دعاوی دیگر جمعی را به خود می‌خوانند و سبب ایجاد اشتهای کاذب و در نهایت سرخوردگی و یأس می‌شوند بنابراین ضرورت نگاه عالمانه به روایات علائم‌الظهور و نیز جداسازی روایات صحیح از سقیم و معتبر از غیر معتبر بیش از پیش احساس می‌شود.

 

این کتاب در 6 فصل تنظیم شده است که در فصل اول آن "کلیات" به موضوعاتی همچون تعریف علائم ظهور، جایگاه نشانه های ظهور در هندسه دین، فلسفه نشانه های ظهور، تمایز اصول حاکم و نشانه های ظهور، و علایم ظهور و بدا می پردازد.

فصل دوم این کتاب به موضوع یمانی اختصاص یافته است و فصل سوم آن به سفیانی که بررسی شخصیت سفیانی از منظر روایات و ویژگی های او می پردازد.

فصل چهارم این کتاب "خسف بیداء"نام دارد که به اهمیت آن و بررسی آن در قرآن و روایات شیعه و اهل سنت می پردازد که تنوع خسف، خسف بیدا؛ نشانه ظهور، جهت حرکت سپاه خسف و خسف بیداء؛ رویدادی اعجاز آمیز از جمله مطالب این فصل می باشد.

فصل پنچم این کتاب نفس زکیه نام دارد که مطالبی همچون قتل نقس زکیه یکی از 5 نشانه، حتمی بودن کشته شدن نقس زکیه، معنای نفس زکیه، مکان و زمان شهادت نفس زکیه و نقد و بررسی روایات نفس زکیه از زیر مجموعه های این فصل به شمار می آید.

اختلاف بنی عباس، آشکار شدن دست در آسمان، طلوع خورشید از مغرب در خاتمه و فصل نهایی این کتاب منتشر شده است.

کتاب "تأملی در نشانه های حتمی ظهور" به قلم نصرت الله آیتی در سال 90 به شمارگان 2 هزار نسخه و قیمت 38000 ریال ازسوی پژوهشکده مهدویت منتشر شده است.

 

شایان ذکر است کتاب "تاملی در نشانه های حتمی ظهور" در هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت رونمایی شد که در آن به پرسش ها و پاسخ های مهدوی درخصوص مساله ظهور پرداخته شده است.

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به نشانی قم، خیابان صفائیه، کوچه 23، پلاک 5 موسسه آینده روشن مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن 7840902 با پیش شماره 0251 تماس حاصل نمایند.

/ 1 نظر / 41 بازدید
احمد

سلام سلام بر امام مهدی و یاوران مهدی(عج) به ما هم سر بزنید پاور پوینت احادیث امام مهدی علیه السلام را دانلود و میان برنامه های در همایش ها و کنفرانس ها بسیار عالی است