عدم بینش مهدوی، مشکل اصلی جامعه ایرانی و جهانی است

 مدیر کانون مهدویت سبزوار، عدم تبیین فلسفه انتظار و مهدویت را مشکل اصلی جوامع مختلف در ساختن زندگی سعادت مند دانست.

حسین مالداری در گفتگو با آینده روشن، گفت: برنامه های کانون مهدویت دانشگاه پیام نور سبزورا با برگزاری طرح های فرهنگی از جمله دوره های آموزشی پیگیری می شود.

وی افزود: یکی از دوره های آموزشی که توسط کانون مهدویت این دانشگاه برگزار شد، برگزاری طرح آموزشی در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و تربیت مربی بود.

مدیر کانون مهدویت دانشگاه پیام نور سبزوار با ذکر این مطلب که این دوره ها با هدف تعمیق و نشر معارف مهدوی در بین دانشجویان برگزار شد، گفت: این دوره آموزشی با حضور استادان مجرب مباحث مهدویت از مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این دوره آموزشی بیش از 250 نفر که برخی از آنها از دانشگاه خراسان رضوی در این دوره شرکت کرده بودند نیز حضور داشتند.

مالداری اظهار داشت: طرح تربیت مربی مهدوی یکی از برنامه های دیگری بود که توسط این کانون برگزار شد که در آن برخی از دانشجویانی که دوره های آموزشی مهدویت را گذرانده بودند در طرح آموزشی تربیت مربی شرکت کردند.

وی با ذکر این مطلب که طرح آموزش مربی مهدوی از جمله اهداف بلند مدت کانون است گفت: این برنامه با این هدف برگزار می شود که در طی چند ماه آینده بیش از 35 استاد در حوزه مهدویت از دانشجویان سبزواری به جامعه علمی و فرهنگی استان تحویل داده شوند.

مدیر کانون مهدویت دانشگاه پیام نور سبزوار خاطرنشان کرد: بومی کردن دانش اصیل مهدوی در سبزوار با کمک گرفتن از قشر دانشجو یکی از مهم ترین برنامه هایی است که فراتر این دانشگاه در سطح این شهرستان انجام می شود.

وی در خصوص ایجاد فضای آموزشی مناسب برای فراگیری معارف مهدویت در میان قشرهای مختلف جامعه نیز گفت: این فعالیت ها باید در حوزه جوانان با شدت بیشتری پیگیری شود و جوانان باید با اجرای طرح های آموزشی هدف مند به سووالات و خواسته های علمی جوانان در عرصه مهدویت پاسخ دهیم.

مدیر کانون مهدویت دانشگاه پیام نور شهرستان سبزوار ضمن بیان این مطلب که اگر مشکل بینش دینی جوانان به خصوص در حوزه انتظار حل شود، مشکلات دیگر نیز به خودی خود، مرتفع می شود، خاطرنشان کرد: مشکل اساسی در جامعه امروز این است که برخی از جوانان ما با فلسفه انتظار آشنا نیستند.

وی گفت: این مشکل تنها به جامعه جوان ایرانی محدود نمی شود و یک مشکل جهانی است زیرا عدم توجه به فلسفه غیبت و انتظار مشکلی است که می تواند مسیر انسان ها را در مسیر نادرست قرار دهد.

مالداری اظهار داشت: جوانان ذهن خلاق و جستجوگری دارند پس اگر کمی از کلیت این بحث برای آنان بیان شود، خودشان برای دست یابی به پاسخ های دیگر حرکت خواهند کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید