زلال نرگس

وبلاگی تخصصی در مورد انتظار وامامزمان(عج)
نویسنده : مريم کيانی بيدگلی ; ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۱٢

امام جواد علیه السلام

ایام ولادت جواد الائمه(ع) جوان ترین امام طریق حقه شیعه است . ورای برگزاری جشن و سرور تصمیم گرفتیم بیاناتی از ملکوت جان امام رضا (ع) یعنی امام محمد تقی(ع) را به هم اندیشی بگذاریم . جملات را بخوانید . برای خودتان بخوانید و با روح توحیدی و ولایی تان آمیزش دهید . فکر می کنید جوادالائمه (ع) ، باب المراد دریچه های ذهنی روحتان می شود ؟ بنویسید تا با این هم اندیشی که تشویق دوستان ولایی و هیئتی به تفکر است چیزی گیرمان بیاید . ما چیزهایی در نهادمان داریم که امانتهایی است برای دیگران .

۱ - فرمود مولانا جواد الائمه(ع) : به راستی خدای تبارک و تعالی امر او (حضرت ولیعصر  عج ) را در یک شب اصلاح فرماید، چنان که امر کلیمش موسی(ع) را اصلاح فرمود، زیرا او رفت تا برای خانواده‏اش شعله‏ای آتش بیاورد؛ امّا چون برگشت او رسول و نبی بود.»

۲ - فرمود میوه دل امام رضا (ع) : او را قائم به این جهت می گویند که پس از آن که یادش از بین برود و اکثر معتقدین به امامتش برگردند، قیام می‏کند.»

*************************************

بالاترین معجزه امام نهم(ع) این بود که یک امام مثل حضرت رضا(ع) دلباختگی او را بر دوش می کشید . وگرنه شفا دادن مریض و خشک شدن دست نوازنده و میوه دادن درخت که از اولیای خدا به کرات دیده می شود . حضرت جواد(ع) باب الحوائج امام رضا (ع) بودند . کوثر امام رضا(ع) بودند . نمایشگاه جود و کرم اهل بیت (ع) بودند . باران برکت بودند برای نسل عترت . حضرت موسی بن جعفر(ع) به داشتن این نوه به خودش می بالد . عمه اش بی بی حضرت معصومه (س) عارفه شد چون عارفه به حق اوست . نمی دانم حرمش را دیده اید یانه !!!  

      

میلاد امام جواد(علیه السلام) مبارک

قبله ذرات عالم روی توست   یا جواد الائمه(ع) ادرکنی

کلمات کلیدی :امام جواد(ع)