زلال نرگس

وبلاگی تخصصی در مورد انتظار وامامزمان(عج)
نویسنده : مريم کيانی بيدگلی ; ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٤

مدیریت پایگاه مهدوی انتظار حجت، از برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی میلاد حجت در تابستان امسال در رشت خبر داد.

 

مسابقه وبلاگ نویسی میلاد حجتحمید رضا علیپور، اظهار داشت: نخستین مسابقه وبلاگ نویسی میلاد حجت به همت پایگاه انتظار حجت و با همکاری خبرگزاری شبستان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مرداد ماه در رشت برگزار می شود.

وی گسترش فرهنگ مهدویت در فضای مجازی، ایجاد جمعیتی مهدوی در فضای اینترنت، ترغیب نوجوانان و جوانان به خلق وبلاگ‌های مهدویت را از اهداف برگزاری جشنواره میلاد حجت برشمرد و گفت: خبرگزاری شبستان نمایندگی گیلان به دنبال ترویج مهدی‌باوری و مهدی‌یاوری در فضای ملتهب اینترنت است. 

مدیرت وبلاگ مهدوی انتظار حجت اعلام کرد: هر فرد فقط مجاز به شرکت با وبلاگ در جشنواره بوده و شرکت با بیش از دو وبلاگ، منجر به حذف ثبت نام دوم می شود. 

علیپور ادامه داد: به علت محدودیت زمانی در داوری‌ها تنها مطالب صفحه اصلی وبلاگ ارزیابی می شود.

وی با اشاره به داوری مسابقه در دو بخش فنی و محتوایی خاطرنشان کرد: امتیاز داوری‌ در هر بخش 50 امتیاز است و در پایان از 100 امتیاز محاسبه می‌شود. 

این وبلاگنویس مهدوی تاکید کرد: امتیاز ویژه در داوری محتوایی شامل، غنی بودن مطالب، درج منبع برای هر مطلب، داشتن جذابیت، عدم کپی‌برداری از سایت‌ها و وبلاگ‌ها، به‌روز رسانی منظم، استفاده از اشعار عاشقانه و تصاویر برای هر مطلب است.

علیپور اضافه کرد: در بخش فنی، وبلاگ ها از نظر سبکی قالب، گرافیک وب، استفاده از رنگ‌های شاد و سنگین برای قالب، تطابق هدر با موضوع وبلاگ، امکانات متنوع برای کاربران، داشتن آرشیو کامل از مطالب و بازدید بالا و قرار گرفتن وبلاگ در موتورهای جستجوگر ارزیابی می شوند.

مدیریت وبلاگ انتظار حجت اذعان کرد: علاقه‌مندان در تمام رده‌های سنی می‌توانند برای شرکت در مسابقه تا 30 مرداد 88 به یکی از دو نشانی www.mhojat.ir و www.entezarehojat.ir/mhojat مراجعه نمایند. 

علیپور تصریح کرد: لوح تقدیر، سکه بهار آزادی، بسته نفیس محصولات فرهنگی و فضای اینترنتی، به پنج وبلاگ برگزیده این جشنواره اهدا می شود.

گفتنی است، نتایج جشنواره 14 شهریور 88 مصادف با میلاد امام حسن مجتبی(ع) اعلام می شود

کلمات کلیدی :جشنواره وبلاگ نویسی