زلال نرگس

وبلاگی تخصصی در مورد انتظار وامامزمان(عج)
نویسنده : مريم کيانی بيدگلی ; ساعت ۱٢:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳

ا عرفان‌های کاذب نسل جوان ما را نشانه گرفتند ا

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از اینکه متاسفانه کتب عرفان‌های بدلی به وفور در جامعه توزیع و نشر می‌شود، گفت: عرفان‌های کاذب می‌خواهند قرآن، ائمه معصومین(ع)، نماز و اسلام را از جوانان بگیرند.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد فاضل‌لنکرانی در افتتاحیه نخستین طرح ضیافت دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی قم که باحضور مسئولان و دانشجویان در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز دنیا و بشریت را ظلمات فراگرفته است، گفت: ظلمت‌های اعتقادی، فکری، عرفان‌های کاذب و جاهلی نمونه‌ای از ظلماتی است که بشر را در بر گرفته است.

وی بااشاره به اینکه عرفان‌های دروغین درحال ترویج معنویت‌های کاذب در جامعه است، خاطرنشان کرد: مراکزی در سازمان جاسوسی آمریکا درحال فعالیت و ایجاد متونی هستند که به نسل جوان امروز ما بگویند عرفان ما صحیح است و اسلام درست نمی‌گوید.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتقاد از اینکه متاسفانه کتب عرفان‌های بدلی به وفور در جامعه توزیع و نشر می‌شود، اظهارکرد: اهداف عرفان‌های کاذب و نوظهور این است که قرآن، ائمه معصومین(ع)، نماز و اسلام را از جوانان ما بگیرند.

حجت الاسلام فاضل‌لنکرانی با تاکید بر اینکه اگر جوانی با قرآن ارتباط نداشته باشد، اسیر عرفان‌های کاذب می‌شود، تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حزب توده و مارکسیسم در دانشگاه‌ها نفوذ داشتند و جوانان اهل نماز و اسلام را منحرف می‌کردند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار با تاکید بر اینکه قرآن نور را درون انسان قرار می‌دهد و در هنگام ظلمت وی را هدایت می‌کند، خطاب به جوانان دانشجو گفت: آنچه شما را حفظ می‌کند این کتاب الهی است و در کنار تمام درس‌ها و مشغله‌های خود، ارتباط با قرآن را حفظ کنید.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه زندگی‌های امروزی دچار انواع شرک شده است، اضافه کرد: گاهی بعضی فکر می‌کنند پزشکان، بیماران را شفا می‌دهند، درحالی که این فکر اشتباه است و پزشکان وسیله خدا هستند.

کلمات کلیدی :انقلاب اسلامی و کلمات کلیدی :کتاب و کلمات کلیدی :عرفان‌های کاذب