زلال نرگس

وبلاگی تخصصی در مورد انتظار وامامزمان(عج)
نویسنده : مريم کيانی بيدگلی ; ساعت ٧:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۳٠

 نخستین جشنواره وبلاگ‌نویسی «مرزبانان فرهنگ مجازی» با هدف ارتقای سطح علمی و شکوفایی استعدادهای کاربران به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه برگزار می‌شود.

نخستین جشنواره وبلاگ‌نویسی «مرزبانان فرهنگ مجازی» با هدف ارتقای سطح علمی و شکوفایی استعدادهای کاربران به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی شهرستان ساوه و خانه فرهنگ دیجیتال شهرستان ساوه در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برگزار می‌شود.

 

ارتقای سطح علمی و شکوفایی استعدادهای نوجوانان و جوانان در فضای مجازی، به ویژه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده است، از اهداف این جشنواره

 

به شمار می‌شود. http://www.savehdigital.com/img/03.png

 

 

معیارهای داوری نخستین جشنواره وبلاگ نویسی مرزبانان فرهنگ مجازی در بخش فنی شامل ثبت وبلاگ در سامانه WWW.Samandehi.ir، معرفی جشنواره وبلاگ‌نویسی مرزبانان فرهنگ مجازی، ایجاد امکان ارتباط دو سویه میان نویسندگان و خوانندگان، درج توضیحات درباره مدیر یا مدیران، درج فرم نظرسنجی جهت آگاهی از نظر بازدید کنندگان، استفاده از قالب اختصاصی، استفاده از هیدر اختصاصی و سرعت بارگذاری وبلاگ(عدم استفاده بیش از حد کدهای جاوا، عدم استفاده از موسیقی، استفاده از پست‌های کم در صفحه اول) است.

 

همچنین لینک دادن به دیگر وبلاگ‌ها، لینک در دیگر وبلاگ‌ها، استفاده از شیوه های نوین اطلاع رسانی و تعامل (فید، آر اس اس)، وضعیت وبلاگ در موتورهای جستجو، آمار بازدید وبلاگ، تعداد صفحات ایندکس شده و Ranking وبلاگ، تاریخ شروع وبلاگ و بروز رسانی مستمر از دیگر معیارهای داوری نخستین جشنواره وبلاگ‌نویسی مرزبانان فرهنگ مجازی در بخش فنی به شمار می‌رود.

 

همچنین معیارهای داوری این جشنواره در بخش محتوایی شامل ذکر منبع برای هر مطلب، دارا بودن بخش آرشیو فعال، درج توضیحات در خصوص هدف/ اهداف، ارتباط مطالب وبلاگ با موضوعات جشنواره، نوآوری و ابتکار در بخش‌های مختلف، سبک نوشتار- جذابیت، شیوا و رسا بودن نوشتار، اثر سنجی پستهای وبلاگ درفضای مجازی، استفاده ازسوژه های پر اهمیت و به روز، تعیین مخاطب و تناسب سطح و حجم اطلاعات با مخاطب و رعایت نکات نگارشی ، املایی و دستوری است.

 

استفاده از قالب مناسب و گرافیک مرتبط (رنگ، فونت، اندازه، طرح)، برای هر مطلب استفاده از اِلمان های گرافیکی و تصاویر مناسب، درج نشانه/ تصویر(لوگر) متناسب با محتوای وبلاگ، نظم موضوع در پیکره وبلاگ، استفاده از اسم و آدرس مناسب، استفاده از فیلم‌های مرتبط، تیتر زنی و موضوع بندی مناسب و شفافیت تصاویر و فونت‌ها، بهره گیری از شیوه های‌ابتکاری‌ و خلاقانه جهت ارائه بهتر مطالب، بکارگیری جلوه‌های هنری ‌ویژه در بخش‌های مختلف و... از معیارهای داوری این جشنواره وبلاگ‌نویسی در بخش هنری به شمار می‌رود.