زلال نرگس

وبلاگی تخصصی در مورد انتظار وامامزمان(عج)
نویسنده : مريم کيانی بيدگلی ; ساعت ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۳/۱۳

مسئله طول عمر امام زمان(ع) برای بسیاری جای سوال ایجاد کرده که چرا در زمانی که طول عمر انسانها به سختی به 100 سال می رسه یه نفر می تونه صدها سال عمر کنه.(البته برای ما شیعیان این مسئله چیز عجیبی نیست)

در عین حال موضوعی چون طول عمر مهدی موعود،از هر سه منظر دین،عقل و علم قابل دفاع است.

از نظر دین می توان به سوره عنکبوت آیه 14 که در آن به طول عمر حضرت نوح اشاره شده است.

در سوره کهف آیه 18و25 سخن از درنگ و خفتن بیش از سیصد سال اصهاب کهف است.در حالی که آنان پیش از خفتن و پس از آن عمر کرده اند.

درضمن سوره نساء آیه15۸ سوره نسا،به علاوه روایاتی از شیعه و سنی نقل شده است که عیسی بن مریم پیش از قیامت،با ظهور مهدی (عج)به زمین باز می گردد؛یهودیان و ترسایان به پیامبری او ایمان می آورند و پشت سر امام نماز می گذارد.

برای کسانی هم که باور های خودشان را به مطالعات علمی گره می زنند نیز مسئله طول عمر باور کردنی است:

دکتر الکسیس کارل،برنده نخستین جایزه نوبل در آمریکا و جراح و فیزیولوژیست بزرگ فرانسوی با انجام تجربه های دقیق ثابت کرد که به درون اجزای مورد آزمایش،پیری راه نمی یابد و حتی از خود جاندارانی که این اجزا از آنها نمونه برداری شده بیشتر زندگی می کنند.او در آزمایش های خود به این نتایج دست یافت:

1.تا عارضه ای مانند کمبود مواد غذایی و یا ورود میکروبها بر سلول زنده پیش نیاید،همیشه زنده خواهد ماند؛

2.اجزای مذکور افزون براینکه زنده خواهند بود،دارای رشد و تکثیر نیز هستند؛

3.گذشت زمان در آنها هیچ گونه اثری نمی گذارد و با مرور زمان ،ناتوان یا پیر نمی گردند و حتی اندک اثر پیری در آنها دیده نمی شود.

بنابراین اگر علم بتواند جلو تهاجم میکروب را بگیرد و یا مانع از آن شود که میکروب،سبب مرگ عضوی و اعضای مرتبط دیگر بگردد،برای زندگی مانعی وجود نخواهد داشت.