زلال نرگس

وبلاگی تخصصی در مورد انتظار وامامزمان(عج)
نویسنده : مريم کيانی بيدگلی ; ساعت ۳:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٥

همزمان با میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج)، آئین اختتامیه طرح هزاران ختم قرآن کریم امشب پنجم مردادماه در حرم مطهر حضرت محمدهلال‌بن‌علی(ع) و شهر نمونه قرآنی آران‌وبیدگل برگزار می‌شود.

در این مراسم از سوی آستان مقدس حضرت محمد‌هلال‌بن‌علی(ع) به 313 نفر از شرکت‌کنندگان در این طرح جوایز ویژه‌ای همچون کمک هزینه کربلای معلا و مشهر مقدس به همراه تندیس یادمان و قرآن با ترجمه منظوم استاد تشکری آرانی اهدا خواهد شد.

تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، مدیحه‌سرایی «مهدی فخرالدین» و ارائه گزارش برگزاری دهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن کریم در آستان مقدس حضرت محمدهلال‌بن‌علی(ع) از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.

پیش از این مراسم، هیئات مذهبی شهرستان آران‌وبیدگل در قالب قافله چشم انتظاران نور پس از عبور از میادین و خیابان های اصلی شهر، حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) را گلباران خواهند کرد.

همچنین آیین اختتامیه مقدماتی طرح هزاران ختم قرآن کریم همزمان با شب ولادت خجسته قطب عالم امکان حضرت ولی عصر (عج) در حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) برگزار شد.

در این مراسم که با حضور پر شور زائران و مجاوران حرم مطهر فرزند بلافصل امیرالمیمنین (ع) برگزار شد؛ «مصطفی اصفهان» نفر نخست مسابقات حفظ کل کشور تونس، «مجتبی بیابان‌پور» نفر نخست مسابقات بین‌المللی دانشجویان مسلمان، «میثم امیری» و «مهدی عباسیان» دو تن از قاریان ممتاز استان اصفهان به قرائت جزء دوازدهم قرآن کریم پرداختند.

طرح سراسری هزاران ختم قرآن کریم به همت آستان مقدس حضرت محمدهلال‌بن‌علی (ع) و با همکاری رادیو قرآن به نیت سلامت و تعجیل در ظهور امام زمان (عج) با هدف ترویج فرهنگ قرائت قرآن، تقویت فرهنگ مهدویت و انتظار برای ظهور امام غایب (عج) و فرهنگ‌سازی قرآنی در آداب و سنن خانواده‌های ایرانی در ابتدای شعبان المعظم آغاز و همزمان با سالروز ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) پایان یافت.

در طول این مدت زائران و مجاوران حرم حضرت محمدهلال‌بن‌علی(ع) با تقبل تلاوت 14 هزار و یک‌صد جزء قرآن کریم به نیت سلامت و تعجیل در ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) عطر قرآن کریم را در فضای شهر نمونه قرآنی آران‌وبیدگل منتشر کردند.

آستان مقدس حضرت محمدهلال‌بن‌علی (ع) در شهرستان آران‌وبیدگل شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است.