زلال نرگس

وبلاگی تخصصی در مورد انتظار وامامزمان(عج)
نویسنده : مريم کيانی بيدگلی ; ساعت ۱:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢۳

 

بزرگ‌ترین طرح قرآنی مهدوی کشور با عنوان هزاران ختم قرآن به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) با همکاری مشترک آستان حضرت محمدهلال‌بن‌علی‌(ع) و رادیو قرآن از 27 رجب تا نیمه شعبان در این شهر برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین «علیرضا محلوجی» رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آران‌وبیدگل، روز گذشته 21 تیرماه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: طرح سراسری هزاران ختم قرآن کریم به نیت سلامت و تعجیل در ظهور امام زمان (عج) با هدف ترویج فرهنگ قرائت قرآن، تقویت فرهنگ مهدویت و انتظار برای ظهور امام غایب (عج) و فرهنگ‌سازی قرآنی در آداب و سنن خانواده‌های ایرانی برگزار می‌شود.

وی با بیان این مطلب که در روایات به سنت ختم قرآن و آثار و برکات آن از جمله اجابت دعا بسیار اشاره شده و بالاترین دعا و عبادت‌ها انتظار فرج است، تصریح کرد: در این طرح شرکت‌کنندگان با تقبل قرائت حداقل یک جزء از قرآن کریم ارادت خود به امام عصر(عج) را ابراز می‌کنند تا در پایان این طرح، هزاران ختم قرآن کریم همراه با یاد و نام امام عصر(عج) در فضای کشور منتشر شود.

محلوجی خاطرنشان کرد: متقاضیان شرکت در این طرح از ‪ رجب سالروز نزول قرآن تا ظهر روز 15 شعبان همزمان با سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) فرصت دارند تا نسبت به نام‌نویسی و ختم جزء یا جزءهای انتخابی خود اقدام کنند.

رئیس اوقاف و امور خیریه آران‌وبیدگل افزود: برای سهولت شرکت در این طرح، چهار شیوه نام‌نویسی از سوی دفتر هماهنگی فعالیت‌های رادیو قرآن در آستان مقدس حضرت محمد‌هلال‌بن‌علی‌(ع) در نظر گرفته شده است.

محلوجی نخستین شیوه ثبت‌نام در این طرح را به شکل حضوری عنوان و تصریح کرد: علاقه‌مندان با مراجعه به دفتر هماهنگی فعالیت‌های رادیو قرآن در حرم حضرت محمد‌هلال‌بن‌علی(ع) و پایگاه‌های مستقر در آستان مقدس و یا پایگاه‌های مستقر در ستاد نماز جمعه و اماکن مذهبی می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

به گفته وی دومین شیوه، ثبت‌نام اینترنتی و در فضای مجازی است که علاقه‌مندان در سراسر ایران اسلامی و قرآن‌دوستان در خارج از مرزها می‌توانند با درج تعداد جزءهای درخواستی در پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی هلال به نشانی www.helal.ir عدد جزءهای تلاوت خود را دریافت کنند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محلوجی نام‌نویسی غیرحضوری از طریق سامانه پیام کوتاه آستان مقدس حضرت محمد هلال(ع) را از دیگر شیوه‌های شرکت در این طرح عنوان کرد و افزود: قرآن‌دوستان با ارسال عدد تعداد جزءهای درخواستی جهت تلاوت به سامانه پیام کوتاه آستان مقدس به شماره 3000753266 عدد جزءهای مورد نظر برای تلاوت را دریافت خواهند کرد.

وی افزود: همچنین دو خط تلفن آستان مقدس حضرت محمدهلال(ع) با شماره‌های 03622762544 و 03622763231 برای ثبت‌نام تلفنی علاقه‌مندان اختصاص یافته است.

رئیس اوقاف و امور خیریه آران‌وبیدگل با اشاره به انتخاب این شهر به عنوان شهر نمونه قرآنی از سوی رادیو قرآن، استقبال زائران و مجاوران حرم حضرت محمدهلال‌(ع) از این طرح را چشمگیر دانست و افزود: در سه روز نخست نام‌نویبسی متقاضیان در حرم حضرت محمد‌هلال‌بن‌علی‌(ع)، قرائت بیش از چهار هزار جزء قرآن کریم تقبل شده است.

محلوجی افزود: علاوه بر آستان مقدس حضرت محمد‌هلال‌بن‌علی(ع) در شهر نمونه قرآنی آران‌وبیدگل، آستان قدس رضوی در مشهد مقدس، مسجد مقدس جمکران در قم، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در ری، حرم صالح بن موسی (ع) در شمال تهران، حرم احمد بن موسی (ع) در شیراز و آستان مهزیار در اهواز میزبانان اختتامیه و جشن پایانی این طرح در عصر نیمه‌شعبان خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: آستان مقدس حضرت محمد‌هلال‌بن‌علی(ع) در جشن هزاران ختم قرآن که از ساعت 19 روز نیمه‌شعبان آغاز خواهد شد، به 313 نفر از شرکت‌کنندگان در این طرح جوایز نفیسی اهدا می‌کند.

یادآوری می‌شود، با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین رادیو قرآن و آستان مقدس حضرت محمدهلال‌بن علی(ع) در سالروز ولادت امام علی‌(ع)، فعالیت‌های مشترک قرآنی این دو مجموعه در سطح ملی گسترش یافته است.

آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) در شهرستان آران‌وبیدگل شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است.